Arama sonuçlarınız

Yaşam Standartları

üzerinde Ocak 23, 2019
| 0

Yaşam Standartları

2018 yılında, Türkiye’de brüt asgari ücret 2029 liradır; Ancak, sosyal güvenlik primleri ve gelir vergisi gibi kesintilerden sonra net asgari ücret yaklaşık 1600 Türk Lirasına denk gelir. Genel olarak, Türkiye’deki ücret seviyeleri, kişinin çalıştığı sektörün türüne bağlıdır, bu nedenle ücretler genellikle bölümden bölüme değişmektedir. Bununla birlikte, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan Gelir ve Yaşam Koşulları Anketi’ne göre, 2016 yılında beşerlere göre aylık eşitlenmiş hane halkı harcanabilir geliri 1600-3764 dolar aralığındadır.

Blog - Life Standards

açısından, diğer ülkelere göre bir avantaja sahiptir. Türkiye’de yaşam maliyetinin, Avrupa’daki yaşam maliyetinden düşük olduğu düşünülerek, Türkiye bireyler için en iyi seçeneklerden biri haline gelir ve yatırımcılar uygun maliyetlerle kendi işlerini kurmaları açısından tercih edilir.
Son zamanlarda, enflasyon oranı% 25.24’e yükseldi ve bu durum, Türkiye Merkez Bankası’nı faiz oranını% 24’e çıkarma suretiyle müdahale etmeye zorlamıştır. Sonuç olarak, Türkiye bu ekonomik sorunu aşabilir ve Türk lirasındaki değer kaybını kontrol edebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • İletişime Geçin

    İletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun


    Yeni-Captcha


  • gelişmiş Arama

    0 ₺ için 2.500.000 ₺

  • Bizim Listeleri

Listeleri Karşılaştır

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com