gelişmiş Arama
gelişmiş Arama

0 ₺ için 2.500.000 ₺

bulduk 0 Sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Nevita ile Türkiye’de 95 Milyon TL Çinli Yatırımı

üzerinde Şubat 3, 2020
| 0

Türkiye’de ki yurt dışı konut satışları, zor bir dönemden geçmekte olan gayrimenkul sektörüne temiz bir soluk getirdi!

Ağırlıklı olarak Körfez ülkelerine yapılan satışla birlikte son dönemde Çinli yatırımcıların da Türkiye’ye ilgisinin arttığı belirtiliyor. Çinli bir yatırımcı grubu İstanbul’da tamamlanan bir gayrimenkul projesinden 90 dairelik blok satın aldı. Nevita International’ın Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal, Daily Sabah gazetesine Çinli bir vatandaşlık şirketine 95 milyon liralık blok satış yaptıklarını belirtti. Faruk Akbal, “Kendi vatandaşları adına toplu alımlar gerçekleştiren Çinli vatandaşlık şirketi 2020 sonuna kadar 500 milyon liralık alım yapmayı hedefliyor. Bizler de başka satışlar için görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. Çinlilerin Portekiz, Yunanistan ve Avrupa’ya ilgisi yoğundu ama artık rotayı Türkiye’ye çevirdiler”.

 

Faruk Akbal, Türkiye’nin yabancıya konut satışından yıllık 5-6 milyar dolar gelir sağlandığını hatırlatarak, “Pazarı çeşitlendirip Türkiye’nin yabancıya konut satışında en üst sıraya yükselmesi gerekmektedir. Bunun da yolu yeni pazarlardan geçmektedir. 2013 yılında başlayan mütekabiliyet yasası sonrası geçen yıla kadar ortalama 20 bine yaklaşan yabancıya konut satış adedi 2018’de 39 bin adet olarak gerçekleşti. Bu sene ilk 7 ay itibariyle de % 65 artış söz konusu. Geçen yıl, ilk 7 ayda 14.600 konut yabancıya satılırken, bu sene aynı dönemde 24.100 adet konut yabancıya satıldı. Toplamda yıl sonunda 50.000’e yakın konutun yabancıya satılacağı öngörülüyor”. şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Yakın zamanda Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ile gerçekleştirilen toplantıda başta Türkiye’nin daha güçlü tanıtımı, sektörün regülasyonuna katkı, ihracatçı sayılmamız gibi konulara altyapı oluşturmak adına dernekleşme ihtiyacı ortaya çıktı. Dolayısıyla yabancıya konut satışı yapan profesyoneller ve bizimle birlikte çalışan iş ortaklarımızla, uluslararası yatırım ve danışmanlık sağlayan markalarla dernekleşmek için çalışıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmeler yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşüldükten sonra da sektörün dernekleri ile görüşmelere başlıyoruz” diye konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • İletişime Geçin

    İletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun


    Yeni-Captcha


  • gelişmiş Arama

    0 ₺ için 2.500.000 ₺

  • Bizim Listeleri

Listeleri Karşılaştır

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com