Arama sonuçlarınız

Hizmet Kurumları

üzerinde Ocak 23, 2019
| 0

Türkiye, hizmet, inşaat ve sanayi sektörleri gibi birçok büyük sektöre sahiptir. Bununla birlikte, hizmetler tüm sektörlerde büyük bir gelişmeye tanık olmuştur; Türk hükümeti, sağlık, eğitim, ulaşım ve turizm gibi, Türk toplumunun yaşam standartlarını iyileştirme çabalarına öncelik vermeyi taahhüt etmiştir.

Eğitim

Blog - Education

Eğitim sektörü son 10 yılda çarpıcı bir şekilde gelişmiştir. Hükümet daha yenilikçi bir eğitim sistemi oluşturmak için milyarlarca lira ortaya koyuyor. Devlet ve özel sektör tarafından yönetilen İngilizce, Fransızca ve Almanca gibi en önemli dillerin eğitim verildiği devlet ve özel üniversitelerin sayısı 200’den fazla ve her geçen gün giderek artıyor. Bunun yanısıra Milli Eğitim Bakanlığı, dünyanın en iyi üniversitelerindeki öğrenci değişim programları ile en yüksek uluslararası eğitim standartlarını takip ederek eğitim kalitesini artırmak için büyük çaba sarf ediyor.
Ayrıca Başakşehir’de bulunan emlak projelerimiz Safir Uluslararası Okulu, Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir Şubesi, İngiliz Uluslararası Okulu, Al Fayez Uluslararası Okulu, Yasemin Uluslararası Okulları, İstanbul Arap Uluslararası Okulu, Aqsa Uluslararası okulu, Rainbow Koleji ve İstanbul Uluslararası Topluluk Okulu gibi çeşitli uluslararası okullarla çevrilidir. Ailelerin çeşitli okullara ihtiyacı var ve bu okullar uluslararası ve yerel düşüncelerin dikkate alınması açısından önemli kuruluşlar olarak ön plana çıkıyor.

Sağlık

Health in turkey

 

Sağlık sistemi, sağlık hizmetlerinde tüm uluslararası standartları karşıladığı 2000-2010 döneminde büyük reformlara tanık olmuştur. Bu sağlık sistemi kapsamında, tüm ülke sakinleri, SGK ile sözleşmeli hastanelerde ücretsiz tıbbi tedavi sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıt yaptırmaktadır. Sağlık sigortası için yıllık ödeme, kapsanan tıbbi tedavilere bağlı olarak değişir; bununla birlikte, sosyal güvenlik kurumu olan SGK genellikle ikamet edenlerin tıbbi tedavilerinin çoğunu kapsar. Burada, Türkiye’de, özel sağlık hizmetleri tüm sağlık sektörünün büyük bir bölümünü temsil etmektedir, bu nedenle hastaneler hem kamu hem de özel olabilir. Bununla birlikte, bazı özel hastaneler daha kaliteli tıbbi hizmetler sağlayabilir. Sağlık sistemi, geçtiğimiz dönemler boyunca büyük reformlara tanık olmuştur. Sağlık alanındaki kamu özel ortaklığının en etkileyici örneklerinden biri, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırım projesi olan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Projesi’dir. Proje 2.700 yatak kapasitesi ile günde 23.600 hastaya sağlık hizmeti vermesi bekleniyor ve Başakşehir’de 790 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. Başakşehir’deki projelerimizin Şehir Hastanesi Projesi’nin yanına inşa edilmesinin en büyük avantajlarından biride müşterilerimizin kaliteli bir sağlık hizmetine ulaşmalarını sağlayabilmektir.

Ulaşım

Transportation

Türkiye çok büyük ve gelişmiş bir ulaşım sistemine sahiptir. Havaalanlarından yola çıkarsak, Türkiye’de 57 havalimanı bulunmakta olup, 33’ü hem uluslararası hem de yurtiçi uçuşlar için kullanılır. Demiryolu taşımacılığı bakımından, Türkiye Devlet Demiryolları, bu ağ üzerinden günlük trenlerin bulunduğu göstergenin 10.984 km’sine sahiptir. Türkiye, ana şehirlerin çoğunda bulunan Metro sistemi ile birlikte ülkenin büyük şehirleri arasında bağlantı sağlayan hızlı tren hatlarına sahiptir.
Tramvay, yakındaki kasabaları birbirine bağlayan başka bir hızlı kara ulaşım aracıdır. Tüm bu toplu taşıma araçlarına erişim için, elektronik bir kart satın almalısınız. Öğrenci, emekli, engelli ve aylık indirim kartı gibi farklı indirimli tarifelere sahip çeşitli kart türleri vardır.

Kamu Sektörü

utility sector

Su, elektrik ve gaz, toplumun yaşam koşullarının iyileştirilmesinde önemli rol oynayan temel hizmetlerdir. Türkiye, topluma yönelik tüm bu kamu hizmetlerine etkin erişim sağlama yeteneğini kanıtlamıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • İletişime Geçin

    İletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun


    Yeni-Captcha


  • gelişmiş Arama

    0 ₺ için 2.500.000 ₺

  • Bizim Listeleri

Listeleri Karşılaştır

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com